Дома Останати Ракомет Вујо ги обвини судиите, а Скок тврди: Македонците не беа толку добри, колку што ние бевме лоши

Вујо ги обвини судиите, а Скок тврди: Македонците не беа толку добри, колку што ние бевме лоши

0
skok manaskov

Во редовите на Словенците секако владее големо разочарување откако во вчерашниот натпревар беа поразени од нашата репрезентацијата.

Селекторот Вујовиќ по натпреварот беше револтиран обвини за лоша арбитража на судиите, но сепак на крајот и ја пофали играта на нашата репрезентација. Додека, голманот Скок кој мораме да признаеме беше одличен смета дека нашите ракометари не биле толку добри колку што тие биле лоши.

„Навистина се чуствувам понижен и сум тажен, не знам што друго да кажам. Сепак, според мене Македонците не беа толку добри колку што ние одигравме лошо. Како и да е, сега мораме да гледаме напред и шансата да ја барем во натпреварите против Црна Гора и Германија“, изјави Скок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Ракомет

Проверете

Вардарки патуваат во Подгорица по медалите од ВРХЛ лигата

Екипата на Вардар веќе ја одбрани титулата во регионалната женска ракометна ВРХЛ лига, па …