Дома Фудбал Англија Вулвс попуштиле: Манчестер Сити добива засилување од 60 милиони евра

Вулвс попуштиле: Манчестер Сити добива засилување од 60 милиони евра

Според последните информации, Матеус Нуњес успеа да го убеди Вулверхемптон да го пушти во Манчестер Сити.

Вулвс ги одбиваа понудите на Сити, но фуидбалерот се одлучи на штрајк со цел да направи притисок врз својот клуб.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Како што гласат најавите, Вулвси веќе почнале замена за него во средниот ред и Португалецот ќе потпише договор на пет години, личните услови веќе ги има договорено.

Клубот на Португалецот од овој трансфер ќе заработи околу 55 милиони евра. Матеус не беше прва мета на Манчестер Сити беше Лукас Пакета, меѓутоа трансферот на Бразилецот пропадна откако ФА и ФИФА отворија истрага против него за обложување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…