Дома Македонски спорт Мак баскет Втор меморијален меѓународен турнир „Драган Василов – Цевка“

Втор меморијален меѓународен турнир „Драган Василов – Цевка“

Oд 15. до 18. септември во Скопје ќе се одржи нов собир во чест на еден од најпознатите македонски стручњаци во млади категории.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Турнирот е предвиден за кошаркари родени 2008 година и помлади, а годинава ќе учествуваат осум екипи.

Од Македонија ќе играат Вардар и МЗТ Скопје Аеродром, а гости се Балкан од Бугарија, Игокеа од БиХ, Будуќност од Црна Гора, Цедевита од Хрватска, како и Црвена Звезда и Триумф од Србија. Минатата сезона трофејот го освои словенечкиот клуб Слован.

Меморијалниот турнир кој е предвиден да се одигра во периодот од 15. до 18. септември, е во спомен на еден од најпознатите и најтрофејни македонски стручњаци во младинска конкуренција Драган Василов – Цевка кој почина во август 2020 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Србин кој беше соиграч со Гасол е новото засилување на МЗТ Скопје!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Српскиот интерна…