Дома Останати Врескаше и плачеше од болка: Атлетичарка падна од пет метри и заработи страшна повреда 🎥

Врескаше и плачеше од болка: Атлетичарка падна од пет метри и заработи страшна повреда 🎥

Ужасна сцена беше видена на Светското првенство атлетко во Глазгов.

Француската натпреварувачка во скок со стап, Маргот Шеврие се здоби со тешка повреда и поради тоа натпреварувањето кратко беше прекинато.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


24-годишната атлетичарка прво прескокна висина од 4.56 метри и во обидот да прескокне 4.65 доживеа страшна повреда. При падот таа го промаши душекот на кој се призејмуваат натпреварувачите и го повреди скочниот зглоб.

Несреќната атлетичарка во солзи и болки лежеше додека и се укажуваше лекарска помош.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ после девет години во полуфинале во Монте Карло

Новак Ѓоковиќ ќе игра во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло, откако денес го совлада…