Дома Македонски спорт Време е за ракомет: Вечерва игра Македонија! 🎥

Време е за ракомет: Вечерва игра Македонија! 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Македонските ракометари вчера имаа тренинг во Краков, а денеска конечно го почнуваат настапот на Светското првенство (СП), додека прв противник ќе им биде моќната Норвешка.

Moмзите на Лазаров вчерва од 20.30 часот ќе се обидат да имаат успешен старт на СП, иако задачата воопшто не е лесна.

По дуелот со Норвешка, следат уште два во групната фаза, па така Македонија на 15 јануари ќе игра против Холандија од 18 часот, а потоа против Аргентина во истиот термин на 17 јануари.

Првите три репрезентации ја минуваат групата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Леонида Гичевска повторно ќе игра во Франција!

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Mакедонската репрезентативка Леонида Гичевск…