Дома Фудбал Англија Во Тотенхем не се слави додека го нема Мурињо 🎥

Во Тотенхем не се слави додека го нема Мурињо 🎥

Жозе Мурињо ќе има прилика да му го донесе на Тотенхем првиот трофеј после 13 години.

„Спарсите“ се пласираа во финалето од Карабао Купот со победата против Брентфорд и денес после градското дерби помеѓу Јунајтед и Сити ќе дознаат кој ќе им биде противник на „Вембли“.

Португалецот во последно време прилично активен на Инстаграм, така беше и после оваа победа против Брентфорд.

Мурињо објави видео на кое стручниот штаб седи мирно се додека тој не влезе во собата, а потоа започнува славјето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Спектакуларен гол падна во англиската Лига 2 🎥

Додека вниманието е насочено кон вечерашните натпревари од Лигата на шампионите во англиск…