Дома Трансфер зона Во Наполи понудата е спремна – 30 милиони евра плус играч!

Во Наполи понудата е спремна – 30 милиони евра плус играч!

0
anceloti

Започна офанзивата на Наполи на одличниот офанзивец.

Како што пренесува „Газета дело Спорт“ екипата на Наполи испратила понуда од ПСВ за Мексиканецот, Ирвинг Лозано.

Младиот Мексиканец одигра одличен Мундијал, а со добрите натпревари продолжи и во дресот на ПСВ оваа сезона, поради тоа голем број клубови покажаа интерес за Лозано.

Еден од најсериозните кандидати за неговиот потпис е Наполи. Според информациите на „Газета“ клубот од „Сан Паоло“ испратил понуда до ПСВ вредна 30 милиони евра, но и Амин Јунес. Германецот кој е под договор со Наполи, но запиша само еден настап во Серија А оваа сезона.

Јунес блескаше во Ајакс минатата сезона, па поради тоа би можел да биде интересен за холандскиот клуб.

Лозано во тековната сезона запиша 17 настапи и постигна 11 погодоци.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aдеми во Динамо за соиграч го добива фудбалерот кој беше „жртва“ на еден од најголемите скандали?

Динамо Загреб пред сензационален трансфер. Во фудбалскиот свет Динамо Загреб е познат како…