Дома Македонски спорт ВО ЖИВО: Следете го натпреварот на младите ракометари против Русија!

ВО ЖИВО: Следете го натпреварот на младите ракометари против Русија!

Младата македонска репрезентација до 21 година денес со почеток од 13:30 часот ќе одигра натпревар против селекцијата на Русија на Светското првенство во Алжир. Доколку Македонија слави на овој натпревар за петото место ќе игра против подобриот од натпреварот помеѓу Тунис и Унгарија.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шкендија верува: Можеме до пресврт против Рига

Утре Шкендија ја пречекува Рига во реванш дуел од Конференциската лига. Рига на домашен те…