Дома Фудбал Лига на шампиони Во Барселона лути и покрај победата: Навивачите повторно го „предадоа“ клубот

Во Барселона лути и покрај победата: Навивачите повторно го „предадоа“ клубот

Барселона вчера го победи Порто во Лигата на шампионите и така го обезбеди својот пласман во осминафиналето, меѓутоа во клубот и по овој триумф имаа причина за незадоволството.

Како против Ајнтрахт кога пред две години кога Барселона играше дома, а на трибините доминираа гостинските навивачи, слично беше и сега. Навивачите на португалскиот тим беа скоро вво идентичен број како домашните.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Таа ситуација можеше да се забележи најдобри при голот со кој Порто поведе. Посебно се истакнува дека навивачите на Порто во најголем дел беа сместени онаму каде што вообичаено седат навиваите со сезонски карти на Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Драма во Шпанија: Хрватски фудбалер се онесвести на теренот!

Хрватскиот фудбалски репрезентативец, Анте Будимир на натпреварот против неговата Осасуна …