Дома Македонски спорт Војдан се претстави во новиот клуб: Доаѓам од Македонија, земјата која беше четврта во Европа! (ВИДЕО)

Војдан се претстави во новиот клуб: Доаѓам од Македонија, земјата која беше четврта во Европа! (ВИДЕО)

Македонскиот кошаркар преку интервју од 45 секунди се претстави на новиот клубот француски, Гравелин.

Војдан на претставувањето порача:


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Доаѓам од Македонија, земја за која играм десет години и која го освои четвртото место на Европското првенство во 2011 година“…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Хаос на трибините, братот на Јокиќ нападна навивач🎥

Кошаркарите на Денвер синоќа на драматичен начин го совладаа Лос Анџелес Лејкерс во НБА пл…