Дома Македонски спорт Мак фудбал „Војводи“ и „Комити“ приредија спектакл – го запалија тетовското Кале! (ФОТО)

„Војводи“ и „Комити“ приредија спектакл – го запалија тетовското Кале! (ФОТО)

Комити и Војводи во недела ќе прослават една деценија братство и во таа чест двете навивачки групи приредија спектакл и во Скопје и во Тетово.

Во недела против Шкендија освен десет години братсво со Војводи ќе се слави 20 години од „Лојал Фанс“ и пет години „Комити Маџари“. Вчера со Комити и Војводи во заедничка акција го запалија тетовското кале.

Вардар со победата минатото коло кај Академија Пандев ја обезбеди есенската „титула“, а доколку слави во недела против Шкендија ќе се „одлепи“ на огромни 11 бода од Тетовци.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Барса спреми 100 милиони за Интер и 42 милиони за Лаутаро

Не е тајна дека напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез е прва трансфер желба на Барселона во…