Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Погледнете го конфликтот помеѓу навивачите на Аргентина и Хрватска на трибините

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Погледнете го конфликтот помеѓу навивачите на Аргентина и Хрватска на трибините

0

Аргентина синоќа беше поразена од Хрватска, а тоа тешко им падна на навивачите.

Аргентинците пред крајот на натрпеварот брутално ги нападнаа хрватските навивачи и дојде до жесток конфликт. Руските медиуми јавуваат дека поголем конфликт спречило обезбедувањето на стадионот, но на видеото тоа и не може да се види.

Инцидентот се случил во моментите кога поголем дел од навивачите веќе ја слевеа сигурната победа, па неколку навивачи беа лесен плен за лутите Аргентинци.

Навивачот кој ја плати сметката не можеше да ги препознае напаѓачите, а треба да се напомене и дека не доби помош од сонародниците кои очигледно беа премногу зафатени со прославата на победата. Ова е нешто што никој не сака да го види на фудбалските трибини…


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Објавен трајлерот за документарецот посветен на Светското првенство (ВИДЕО)

Како што е и традиција наскоро ќе биде објавен документарец за Светското првенство кое ова…