Дома Фудбал Останато Влезете во куќата од детството на Нејмар – скапо платената ѕвезда не ги криеше емоциите (видео)

Влезете во куќата од детството на Нејмар – скапо платената ѕвезда не ги криеше емоциите (видео)

0
neymar

Бразилецот Нејмар е најскапо платениот фудбалер во историјата, за неговите услуги ПСЖ на Барселона и плати сума од 220 милиони евра, а на фудбалерот му овозможи огромни примања, но бразилската ѕвезда не заборави од каде потекнува.

Во медиумите сега се појави видео снимено од бразилската емисија „Caldeirao do Huck“, додека фудбалерот се опоравуваше од повредата. Покрај Нејмар дел од посетата беше и неговиот татко кој сега е и негов агент.

На видеото Нејмар не можеше да ги сокрие емоциите посетувајќи ја куќата во која го минал своето детство.

Погледнете како изгледаше посетата на Нејмар…


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Јунајтед за дебито против Челзи си доби судија по „мерка“ – „сините“ сигурно ќе имаат што да кажат!

Челзи и Манчестер Јунајтед во сабота ќе го одиграат саботното дерби од деветото коло во ан…