Дома Трансфер зона Влаховиќ ги одбил премиерлигашите поради Реал Мадрид

Влаховиќ ги одбил премиерлигашите поради Реал Мадрид


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид ја започнал операцијата за доведување на Душан Влаховиќ на „Сантиаго Бернабеу“.

Приоритет на „кралевите“ на лето ќе биде доведување на врвен напаѓач кој ќе може да биде долгорочна замена за Бензема, а изборот паднал токму на Влаховиќ.

Јувентус има финансиски проблеми, па е спремен да слушне понуди, а Реал веќе имал средба со агентот на Србинот.

Наводно Влаховиќ преферира трансфер во Реал Мадрид и ги одбил сите понуди од Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Еуфорија помеѓу навивачите: Го најави ли Ла Лига трансферот на Меси!? 📸

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалскиот свет е во исчекување на одлуката каде Л…