Дома Македонски спорт Владо Илиевски гледаше Лига на шампиони заедно со Лука Дончиќ 📸

Владо Илиевски гледаше Лига на шампиони заедно со Лука Дончиќ 📸

Вчерашната вечер во која се играа натпревари во Лигата на шампионите македонската кошаркарска легенда, Владо Илиевски ја искористи за дружба со блиски луѓе.

Струмичанецот како што може да се види на фотографијата уживаше во добра храна гледајќи ги натпреварите заедно со својата сопруга Ања, НБА ѕвездата Лука Дончиќ и неговиот татко, Саша.

Контактот е затоа што таткото на Дончиќ е тренер во тимот на Илирија каде што претседател е Илиевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Се развеа македонското знаме на Хималаите: Ирина и Лазо го освоија „монструмот“- еден од најтешките врвови во светот!

Maкедонците Ирина Дишовска и Лазо Миновски направија голем подвиг откако во саботата наутр…