Дома Трансфер зона Виљареал го сака Столе Димитриевски

Виљареал го сака Столе Димитриевски


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски би можел во зимскиот преоден рок да направи трансфер.

Имено, силен интерес за Димитриевски покажува Виљареал, кој ќе остане без Херонимо Рули кој се договорил со Ајакс за сума од 10 милиони евра. 

„Жолтата подморница“ е во потрага по нов голман, а на врвот на листата желби е токму Македонецот, кој има големо искуство во Примера.

Рајо Валекано е спрмен да седне на преговарачка маса, но нема да го пушти Димитриевски за сума помала од 8 милиони евра.

Димитиревски во својата кариера досега настапуваше за Работнички, Гранада, Кадис, Гимнастик и Рајо Валекано.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гундоган се сели во Серија А

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган …