Дома Видео ВИСТИНСКО ЛУДИЛО: Видете како се славеше во Загреб!

ВИСТИНСКО ЛУДИЛО: Видете како се славеше во Загреб!

0

Хрварската репрезентација синоќа успеа да се пласира во полуфиналето на Светското првенство откако после изведувањето на пенали ја елиминираше Русија.

Ова е историски успех за „коцкестите“ кој беше прославен на „луд“ начин од илјадници фанови на плоштадот во Загреб.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Сите го паметат промашениот пенал на Игуаин, но никој не го забележа разговорот помеѓу Роналдо и Шчесни

Фудбалерите на Јувентус пред два дена го поразија Милан со 2:0 на Сан Сиро во рамките на 1…