Дома Видео Видео: Јери Мина бос зачекори на „Камп Ноу“

Видео: Јери Мина бос зачекори на „Камп Ноу“

0

Барселона денес и официјално на „Камп Ноу“ на фановите им го претстави новиот дефанзивец, Јери Мина.

Колумбиецот ги направи првите чекори на „Камп Ноу“ и тоа на многу инетресен начин. Имено тој пред да излезе на тревникот ги соблече обувките, чорапите и бос зачекори на тревникот од почит кон новиот клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Видео: Гол на сезоната во Франција, Депај со „БОМБА“ во последните моменти ги „расплака“ скапоцените „светци“ „!

Мемфис Депај е херојот на Лион! Фудбалерот на Лион кој во Франција пристигна од редовите н…