Дома Видео Видео: Ѓоковиќ со скијање ги „полни батериите“

Видео: Ѓоковиќ со скијање ги „полни батериите“

0

После освоената титула во Австралија Опен, Новак Ѓоковиќ реши малку да одмори и да се релаксира со зимски спортови.

Најдобриот тенисер на светот објави виде на социјалните мрежи на кое покажа дека добро му оди скијањето.

Ѓоковиќ моментално ги полни батериите на планина за остатокот од сезоната која штотуку започна.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видео: Еве како Рамос бараше дозвола од клупата да добие жолт картон

На интернет се појави видео на кое јасно се гледа дека Серхио Рамос бара дозвола од клупат…