Дома Македонски спорт Мак ракомет Видео: Штербик во Топ 5 одбрани на колото!

Видео: Штербик во Топ 5 одбрани на колото!

0

Арпад Штербик имаше блескава партија против Загреб во победата на Вардар, па очекувано една од неговите одбрани се најде меѓу најдобрите 5 на колото.

Хрватскиот првак немаше никакви шанси против одбраната на „црвено-црните” и уште помалку против Штербик, кој мечот го заврши со 17 одбрани, од што дури 13 имаше во првото полувреме.

Кои се петте најдобри одбрани на колото, и која одбрана на Штербик влезе во изборот можете да погледнете ОВДЕ.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Мак ракомет

Проверете

Македонија У-19 ќе биде носител на жребот за квалификациите!

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 19 години се пласира во елитните квали…