Дома Видео Видео: Шоу на Ибра за победа на Галакси

Видео: Шоу на Ибра за победа на Галакси

0

ЛА Галакси синоќа со 3:0 го совлада Реал Солт Лејк, а херој секако беше Златан Ибрахимовиќ.

Ибра во рок од осум минути постигна два гола и веднаш стана миленик на навивачите од Лос Анџелес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Мајстории на кои би позавиделе и мажите: ТОП 20 голови во женскиот фудбал (видео)

Мајстории на кои би можеле и мажите да позавидат. Англиската фудбалерка, Лорен Хемп неодам…