Дома Фудбал Репрезентации Видео: Швајцарија рутински против Грузија

Видео: Швајцарија рутински против Грузија

0

Репрезентацијата на Швајцарија со победа ги стартуваше квалификациите, отако без поголеми проблеми ја победи Грузија на гости со 2:0.

Швајцарците иако играа без првата ѕвезда во тимот, Џердан Шаќири сепак дојдоа до трите бода.

Отпорот на домашните го скршија во второто полувреме. Најпрво во Зубер во 57-та минута го отвори резултатот, а на десет минути до крајот на мечот конечните 0-2 ги постави Закарија.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Рафаел Ван Дер Варт го промени спортот! (ФОТО)

Рафаел Ван Дер Варт направи голема промена во својот живот. Поранешниот холандски фудбалер…