Најубавиот момент во првиот бараж натпревар меѓу Македонија и Романија се случи во 57. минута. Во игра со двајца ракометари повеќе, Лазаров го пронајде Манасков, а овој на спротивното крило додаде до Георгиевски кој во лет го најде патот до романската мрежа.

видео: ekipa.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Македонските кошаркари загубија, но има надеж за влез во елитата

Македонската кошаркарска репрезентација до 16 години загуби од БиХ со 76-95 во полуфиналет…