Најубавиот момент во првиот бараж натпревар меѓу Македонија и Романија се случи во 57. минута. Во игра со двајца ракометари повеќе, Лазаров го пронајде Манасков, а овој на спротивното крило додаде до Георгиевски кој во лет го најде патот до романската мрежа.

видео: ekipa.mk

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Нова катастрофална грешка, Ерменија има 2:0…(ВИДЕО)

Селекцијата на Ерменија после новата грешка во нашата одбрана стигнува до водство од 2:0 в…