Хрватите пренесоа дел од атмосферата по социјалните мрежи, а ваквата атмосфера не ги оставила рамнодушни.

“Се’ сум чул и доживеал во животот, но вакво лудило на денешната утакмица помеѓу Македонија и Словенија, не сум доживеал никогаш… каков ломмм”, напиша Иван Скрињица на Инстаграм.

Во дел од другите коментари се вели:

„Ова е Македонија, вака се сака и цени својата татковина“

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе D.D
Load More In Видео

Проверете

Видео: Гол на сезоната во Франција, Депај со „БОМБА“ во последните моменти ги „расплака“ скапоцените „светци“ „!

Мемфис Депај е херојот на Лион! Фудбалерот на Лион кој во Франција пристигна од редовите н…