Тимур Дибиров е единствениот претставник од Вардар, во изборот на ЕХФ за изминатото 11 коло во Лигата на Шампионите. Крилото на црвено-црните се најде во изборот за ТОП-5 најубави голови на ова коло. Одличниот гол на дуелот со Барселона, кога од својата позиција шутираше над главата на Перез де Варгас, заслужено се најде во изборот за најубави голови, односно Дибиров го има петтиот најубав гол.

Погледнете го видеото, со ТОП-5 најдобри голови, на 11 коло во ЛШ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе D.D
Load More In Видео

Проверете

Кузмановски и Јагањац меѓу најдобрите млади ракометари на светот во изборот на “Хандбал-Планет”

Специјализираниот ракометен портал “Хандбал планет.ком“ и оваа година ги избира најдобрите…