Дома Фудбал Останато ВИДЕО: Стефан Спировски беше сведок на неверојатен гол – од фаул, од 60 метри!

ВИДЕО: Стефан Спировски беше сведок на неверојатен гол – од фаул, од 60 метри!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Фудбалерите на Пушак Академија вчера славеа на домашен 1:0 терен против тимот на Френцварош каде што настапува нашиот Стефан Спировски.

Натпреварот не понуди премногу возбудувања, но голот од оваа средба сигурно долго ќе се памети.

Стрелец на погодокот беше Јанос Хегедус во 20-тата минута од натпреварот и го постигна од својата половина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Идеалниот тим на Ибрахимовиќ составен од негови соиграчи

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Златан Ибрахимовиќ објави крај на големата кариера,…