Дома Фудбал Репрезентации ВИДЕО: Срамното симулирање на Стерлинг го прокоментира и Серхио Рамос

ВИДЕО: Срамното симулирање на Стерлинг го прокоментира и Серхио Рамос

0
sterling

Рахим Стерлинг во натпреварот помеѓу Англија и Шпанија во кој постигна два погодоци направи и еден не така добар потег.

Во еден момент од натпреварот, Стерлинг имаше комично симулирање кое после прегледувањето на видео снимката изгледа навистина смешно.
Неговото симулирање наиде на осуда на друштвените мрежи.

Снимката од симулацијата стигна дури и до самиот Серхио Рамос кој ја објави на својот Твитер профил и додаде опис: Немам зборови.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…