Дома Фудбал Останато ВИДЕО: Синовите на Меси во центарот на вниманието на доделувањето на Златната копачка

ВИДЕО: Синовите на Меси во центарот на вниманието на доделувањето на Златната копачка

Меси по шести пат во својата кариера ја освои Златната копачка со што стана рекордер во светот на фудалот.

Никој пред него не успеа да освои шест Златни копачки што доволно зборува за доминацијата на Меси во претходните десет години. Аргентинецот минатата сезона во Ла Лига постигна 36 гола и така дојде до Златната копачка, а зад него заврши Килијан Мбапе кој даде три гола помалку.

Денеска на Меси му беше врачена Златната копачка, а на церемонијата беа неговите синови Тиаго и Матео кој повторно беа во центарот на вниманието. Тие се појавија на сцената со својот татко и сите ги воодушевија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Милан мисли на иднината – го „блиндира“ младиот дефанзивец

Милан денес официјално соопшти дека го продолжил договорот со младиот дефанзивец Матео Габ…