Дома Офсајд Видео: Роналдо ужива во луксузна вила во Грција

Видео: Роналдо ужива во луксузна вила во Грција

0

Ако во нешто одлично се снаоѓа вереницата од фудбалерскиот ас Кристиано Роналдо, заводливата Георгина Родригез, тоа се раскошот и модниот луксуз.

Убавицата на Инстаграм се пофали со фотографија пред приватен хеликоптерот, со кој заедно со Роналдо и семејството отпатуваа на одмор во Грција.

Фудбалерот на Јувентус одбра една од најубавите дестинации за одмор кај нашиот јужен сосед, во луксузниот дел на полуостровот Коста Наварино.

Според она што го пишуваат медиумите, Роналдо и неговата поубава половина за еден ден во луксузната вила плаќаат 8.000 евра. Најавен бил престој од 7 дена за кој фудбалерот ќе плати 56.000 евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Видео: Атрактивната новинарка повторно ја „запали“ Италија

Италијанската спортска новинарка Дилета Леота повторно ја крена на нозе цела Италија. Диле…