Дома Фудбал Останато (Видео) Роналдо заработи суспензија, Меси го ПОВЛЕЧЕ судијата и помина само ЖОЛТ картон!

(Видео) Роналдо заработи суспензија, Меси го ПОВЛЕЧЕ судијата и помина само ЖОЛТ картон!

0
ronamesi

Во фудбалот големите играчи уживаат одреден вид на „кредит“ кај арбитрите, во натпреварот против Јувентус очигледно беше дека истиот го ужива и Аргентинецот, Лионел Меси.

Аргентинецот при една ситуација и дуел со Миралем Пјаниќ бараше жолт картон за Босанецот, мавтајќи со раката, но во таа ситуација Меси беше тој кој што доби жолт картон. Меѓутоа на снимката може да се види и дека Меси го повлекува словенскиот судија, Скомина, неколку моменти пред да заработи жолт картон.


Lionel Messi Touch Reffere And Gets Yellow Card… by esprit-foot

Да потсетиме, Кристиано Роналдо, поради сличен престап пред еден месец заработи пет натпревари суспензија. Португлаецот не го повлече, туку го турна главниот судија во натпреварот од Суперкупот на Шпанија.

Погледнете и проценете сами, дали Роналдо беше престрого суспендиран или Меси беше „помилуван“?

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Останато

Проверете

Тикет на денот: Ова се нашите предлози!

Денес на програмата е 5-то коло од Лига Европа, па ќе се обидеме да им помогнеме на љубите…