Дома Видео Видео: Ова е голот на месецот во Премиер лигата!

Видео: Ова е голот на месецот во Премиер лигата!

0

Голот на Антонио Валенсија против Евертон е прогласен за најубав во месец септември во Премиер лигата.

Манчестер Јунајтед го победи Евертон со 4:0, а резултатот го отвори Валенсија со прекрасен волеј од 20-ина метри. Погледнете!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Ова го нема нигде: Циркуз на натпреварот Ал Џезира – Реал Мадрид

Фудбалерите на Ал Џезира и Реал Мадрид вечерва го одиграа полуфиналето на Светското клупск…