Дома Македонски спорт ВИДЕО: Нестор е мајстор знае и од „отпадоци“ да испрати супер прецизен удар!

ВИДЕО: Нестор е мајстор знае и од „отпадоци“ да испрати супер прецизен удар!

0
nestorovski

Тимот за кои настапуваат македонските напаѓачи, Илија Несторовски и Александар Трајковски вечерва игра против Лече на гостински терен.

Палермо на полувремето има 1:1, а стрелец за гостите беше токму Несторовски во 29-тата минута од натпреварот. Нашиот напаѓач во погодок успеа да претвори еден неуспешен обид за дриблинг на неговиот соиграч.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Барди од кога е во Леванте не знае за пораз против Реал Мадрид и се надева дека така ќе остане

Енис Барди е еден од најдобрите играчи на Леванте и секако дека ако овој тим сака позитиве…