Дома Останати Кошарка (Видео) На Денешен ден пред ШЕСТ години: Леле, леле што направивме!

(Видео) На Денешен ден пред ШЕСТ години: Леле, леле што направивме!

0

Кошаркарската репрезентација на Македонија пред шест години го направи најголемиот успех со совладувањето на селекцијата на Литванија и пласманот во полуфиналето на Европското првенство.

Веројатно секој Македонец се сеќава на зборовите на херојот од овој натпревар Владо Илиевски: „Леле, леле што направивме! Но, и на легендарниот коментар на Игор Трпески, коментаторот на овој натпревар кој со вистинска емоција извикуваше; „Тројка, Тројка…“.

Ова се моменти кои засекогаш ќе останат запишани во аналите на македонскиот спорт. За жал сега македонската кошаркарска репрезентација е далеку од своите најдобри денови.

Во продолжение да се потсетиме на моментите кои го наежуваат секој МАКЕДОНЕЦ…

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Кошарка

Проверете

Видео: Промашување од Леброн какво што ретко се гледа

Кливленд го победи Бруклин со 119:109, а натпреварот го обележи Леброн Џејмс со 33 поени, …