Вардар е старо-новиот освојувач на СЕХА-лигата, откако во големото финале во С.Ц. Јане Сандански успеа да го победи тимот на ППД Загреб. Црвено-црните ја оправдаа фаворитската улога на завршниот турнир и ја завршија сезоната во ова натпреварување без ниту еден пораз. Тимот на СЕХА направи избор на најдобриот гол во големото финале, а тоа признание оди кај Тимур Дибиров, кој продолжува со своите атрактивни потези. Токму еден од неговите погодоци е избран за најдобар во финалето против Загреб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе D.D
Load More In Видео

Проверете

(Видео) Aтракцијата на Бомбач – гол на сезоната!

Тимот на Киелце синоќа забележа пораз во ракометната Лига на шампиони против ПСЖ, но затоа…