Дома Видео Видео: Најсмешните потези на фудбалерите во 2016!

Видео: Најсмешните потези на фудбалерите во 2016!

Во годината која изминува имавме можност да видиме извонредни натпревари и многу возбудувања како во најквалитетните фудбалски лиги, така и на Европското првенство.

Сепак, фудбалот често е попратен со смешни и комични ситуации, а ние ви ги донесуваме најсмешните за 2016 година.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит во регионот: Одиграа како што им одговара, а реакцијата на голманот е – урнебесна! 🎥

Фудбалерите на Зета и Будва одиграа 3:3 во рамките од баражот за пополнување на Втората ли…