Ракометарки пред дуелот со Будуќност ветија дека нема да дозволат никому сезонава да освојуваат бодови во СЦ „Јане Сандански” – и тоа го остварија. Во мечот  од лигата на шампионите Вардар го победи првакот на Црна Гора со 31-24 (19-8). На вардаровиот гол блесна Лејно (15 одбрани), таа беше постојана во текот на цел дуел. Со една одбрана таа се најде во изборот на топ-5 најубави одбрани за ова коло.

  *Видеото од топ-5 изборот на најубави одбрани за ова изминато, 3.коло во Лигата на шампионките може да го погледнете на следниот линк: http://www.ehftv.com/int/video/2018-02-11-top-5-saves-main-round-3

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе D.D
Load More In Видео

Проверете

Кузмановски и Јагањац меѓу најдобрите млади ракометари на светот во изборот на “Хандбал-Планет”

Специјализираниот ракометен портал “Хандбал планет.ком“ и оваа година ги избира најдобрите…