Дома Видео Видео: Летечкиот Ленард со забивање за Гинис

Видео: Летечкиот Ленард со забивање за Гинис

Торонто синоќа постигна историски успех и се пласираше во големото финале во НБА, а најзаслужен за успехот беше Каваи Ленард.

Ленард натпреварот го заврши со 27 поени, 17 скокови и седум асистенции, а имаше и едно спектакуларно забивање кое го обележа натпреварот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…