Дома Фудбал Германија Видео: Лајпциг конечно поразен, Баерн нов лидер!

Видео: Лајпциг конечно поразен, Баерн нов лидер!

Фудбалерите на Баерн, по 14-то коло, се вратија не челната позиција во Бундеслигата, откако Лајпциг го доживеа првиот пораз во шампионатот.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Лајпциг загуби кај Инголштат, а првиот пораз во сезоната му го нанесе Роџер кој единствениот гол на мечот го постигна во 12 минута. Инаку овој натпревар беше прв на кој Лапјциг во Бундеслигата не постигна гол.

Баерн го искористи киксот на Лајпциг и со победата над Волфсбург се врати на челната позиција. Баварците беа немилосрдни и 5 пати ја тресеа мрежата на противникот, Робен, Милер, Даглас Коста и два пати Левендовски се запишаа во листата на стрелци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Крамариќ му одговори на селекторот на Канада: Видовме кој кого ќе е*е

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватска вчера ј…