Дома Видео Видео: Кореографијата на фановите на Бенфика го воодушеви светот!

Видео: Кореографијата на фановите на Бенфика го воодушеви светот!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Синоќа се одигра едно од најголемите градски дербија во светот, помеѓу Бенфика и Спортинг Лисабон, кое на крајот заврши со победа на „црвените“ со 2:1.

Сепак, светот остана воодушевен од кореографијата која ја направија фановите на Бенфика. Уживајте!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Змија прекина фудбалски натпревар – вработен со метла ја бркаше! 🎥

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Неверојатна …