Дома Видео Видео кое стана хит во светот: Видете што прави овој човек кога Меси ќе даде гол!

Видео кое стана хит во светот: Видете што прави овој човек кога Меси ќе даде гол!

0

Аргентина беше пред императив победа на гостувањето во Еквадор, но се тргна лошо по „гаучосите“ откако примија гол на самиот почеток.

Потоа работите во свои раце ги зеде најдобриот играч на Аргентина, Лео Меси кој постигна хет-трик.

Тоа предизвика незапаметена еуфорија во земјата, а снимката од овој татко кој се радува како мало дете го обикои светот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Ова го нема нигде: Циркуз на натпреварот Ал Џезира – Реал Мадрид

Фудбалерите на Ал Џезира и Реал Мадрид вечерва го одиграа полуфиналето на Светското клупск…