Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Видео: Кабаљеро ја носи во „амбис“ Аргентина

Видео: Кабаљеро ја носи во „амбис“ Аргентина

0

Хрватската репрезентација поведе против Аргентина со 1:0 во дербито на Групата Д.

Во 55-та минута голманот на Аргентина, Кабаљеро направи непромислен потег, а „подарокот“ го искористи Анте Ребиќ за водство на „коцкестите“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

ФОТО: „Aдидас“ дизајнираше нови копачки за Меси, ќе ги промовира во дербито

Следи репрезентативната пауза, а Лионел Меси повторно ќе има мал одмор со оглед на тоа што…