Дома Видео Видео: Жестока пресметка меѓу фановите на Полска и Сенегал

Видео: Жестока пресметка меѓу фановите на Полска и Сенегал

0

Светското првенство во Русија главно поминува во добар дух, но само прашање на време беше кога ќе има пресметка меѓу навивачките групи.

Во една фан-зона вчера дојде до крвава пресметка меѓу навивачите на Сенегал и Полска.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Сите го паметат промашениот пенал на Игуаин, но никој не го забележа разговорот помеѓу Роналдо и Шчесни

Фудбалерите на Јувентус пред два дена го поразија Милан со 2:0 на Сан Сиро во рамките на 1…