Дома Видео Видео: ЕХФ ја избра најдобрата акција на Македонија против Словенија

Видео: ЕХФ ја избра најдобрата акција на Македонија против Словенија

0

Според ЕХФ, левиот бек на македонската репрезентација, Филип Талески со погодокот во последната секунда од првото полувреме, ја имаше најдобрата акција на натпреварот против Словенија.

Талески со ова ја доби акцијата на натпреварот и секако овој гол ќе биде меѓу оние коишто ќе конкурираат за најубав гол и акција во првото полувреме.

 

Коментари
loading...
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видео: Субашиќ спречи вистинска катастрофа на прославата

Сцени од хрватската прослава за среброто во Русија ја заобиколија планетата, но секогаш ќе…