Дома Видео Видео: Дриблинг кој ја крена Англија на нозе!

Видео: Дриблинг кој ја крена Англија на нозе!

0

Астон Вила и Лидс Јунајтед вчера одиграа фантастичен натпревар кој на крајот заврши со победа на тимот на Алиоски со 2:3.

Овој натпревар донесе неколку интересни ситуации, но денес на Островот најмногу се зборува за дриблингот кој го изведе Јаник Боласи.

Фудбалерот на Астон Вила на мајсторски начин се ослободи од двајца противнички играчи и стана апсолутен хит.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Генијален потег на тренингот на Реал Мадрид (видео)

Лукас Васкез оваа сезона не добива голема шанса на теренот да ги покаже своите квалитети, …