Дома Останати ВИДЕО: Данска е победена – Македонските кантеристи помеѓу најдобрите 16 во светот!

ВИДЕО: Данска е победена – Македонските кантеристи помеѓу најдобрите 16 во светот!

0

Maкедонските катнерсти од тимот на „Вилај Еспорт“ денес ја победија Данска и се пласираа помеѓу најдобрите 16 селекции во светот!

Натпреварите денес ги започнавме рано утрово против Намбија која ја совладавме со 16:1, потоа следуваше поразот од Израел со 16:6. За сега од 16 часот да ја совладаме Данска и да се пласираме помеѓу најдобрите 16 во светот.

Данците во денешниот натпревар можеби важеа и за мали фаворити, но сепак на крајот македонските кантеристи одиграа одличен натпревар и стигнаа до победата.

Натпреварот од елиминационата фаза се игра утре со почеток во 16:30 часот по наше време, а противник ќе ни биде репрезентацијата на Малезија.


Следете го Sportski.mk и на


Во продолжение погледнете дел од атмосферата во текот на натпреварот.

Среќно момци во продолжение од турнирот!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ го прегрази Цонга во три сета!

Новак Ѓоковиќ рутински, со 3:0 во сетови славеше против Жо Вилфрид Цонга, и се пласира во …