Дома Видео Видео: Дали е ова најлошата симулација во историјата?

Видео: Дали е ова најлошата симулација во историјата?

0

Валенсија во последното коло запиша голема понеда на гостувањето кај Севиља со 2:0, а после натпреварот се зборува само за неспортскиот потег на Симоне Заза.

Заза во 64-та минута со неверојатно лоша глупа се обиде да избуди прекршок. Трчаше зад Васкез и кога виде дека не може да го стигне, комично падна и симулираше дека добол лакт во глава….Погледнете!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

(Видео) Aтракцијата на Бомбач – гол на сезоната!

Тимот на Киелце синоќа забележа пораз во ракометната Лига на шампиони против ПСЖ, но затоа…