Дома Фудбал Останато Вејн Руни повторно има проблем со косата (ФОТО)

Вејн Руни повторно има проблем со косата (ФОТО)

Искусниот англиски напаѓач Вејн Руни на почетокот на оваа година одлучи да се врати во Англија после авантурата во американската МЛС лига.

Руни го напушти Ди-Си Јунајтед и потпиша за Дерби каде што одигра 15 натпревари и постигна четири гола.

Порнашениот напаѓач на Манчестер Јунајтед се најде во центарот на вниманието овие денови, но не поради фудбалот туку поради неговиот изглед.

Познато е дека Руни два пати пресадуваше коса бидејќи уште пред десетина години остана без Коса. Меѓутоа Руни повторно има проблем и изгледа ако сака уште да има коса ќе мора да оди и на трета операција.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Преговорите започнаа: Третиот најбогат човек во светот го купува Милан

Италијанскиот гигант Милан наскоро би можел да добие нов сопственик и тоа еден од најбогат…