Дома Фудбал Веста на ДЕНОТ пристигнува од Реал Мадрид – „Кралевите“ можат да воздивнат!

Веста на ДЕНОТ пристигнува од Реал Мадрид – „Кралевите“ можат да воздивнат!

0
carvajal

Во Реал Мадрид можат да воздивнат!

Дани Карвахал повеќе нема срцеви проблеми, но сеуште не е познато кога ќе се врати на терените.

Мадритски „АС“ пренесува дека Карвахал е многу подобро, вирусот го нема, а докторите му предолжија мирување, па поради тоа датумот на неговото враќање сеуште не е познат.

Сепак, најавжно дека Карвахал повеќе нема проблеми со срцето поради кои се стравуваше дека би можел да оди и на поголема пауза.

Она што е исто така важно е периодот на рехабилитација да помине како што треба за опасниот вирус да не се врати и да му направи поголем проблем.

Значи, Карвахал ќе продолжи со процесот на опоравување, докторите ја следат неговата состојба, тој на терените ќе се врати кога ќе биде целосно здрав без разлика колку време ќе отсуствува.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Фудбал

Проверете

ПОТВРДЕНО: ВАР од наредната сезона и во Франција!

Француската фудбалска лига од следната сезона ќе воведе ВАР технолигија потврдено беше на …