Дома Трансфер зона Веста дека Алиоски се договорил со Галатасарај ги налути навивачите на Лидс

Веста дека Алиоски се договорил со Галатасарај ги налути навивачите на Лидс


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Вчера „Фудбал Инсајдер“ објави дека македонскиот фудбалер, Езгјан Алиоски се договорил со Галатасарај.

Таквата информација ги налути фановите на Лидс. Имено, повозарсните навивачи на Лидс се сеќаваат на 2000 година кога Кевин Спеит и Кристофеј Лофтус (навивачи на Лидс) беа избодени кога Лидс гостуваше кај Галатасарај во рамките од полуфиналето во УЕФА купот.

Поминаа 21 година од тогаш, но навивачите не забораваат па затоа на графит со името на Алиоски тие напишаа „Смрт за Галатасарај“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Рамос се враќа во Ла Лига?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Серхио Рамос го напушти Пари Сен Жермен по две годи…