Дома Трансфер зона Венеција се засили со фудбалер на Баерн Минхен

Венеција се засили со фудбалер на Баерн Минхен

Во претходниот период се појавија шпекулации дека Мајкл Куизенс е незадоволен од својот статус во Баерн, а се стана јасно кога во куп натпреварот против Волфсбург со опремата фрли кон својот тренер Јулијан Нагелсман.

Сега заврши незадоволството на фудбалерот од средниот ред така што го напушти клубот. Кариерата Куизенс ја продолжува во италијанска Венеција каде што прави перманенетен трансфер.

Французинот веќе е во Италија каде што го минува лекарските прегледи после што ќе потпише договор со Венеција. Во игра за неговиот потпис беше и ЦСКА Москва, но сепак фудбалерот се одлучил да продолжи во Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила доведе големо засилување од 45 милиони евра

Завршен е првиот трансфер на звучно име во англиската Премиер лига за следната сезона. Бра…